Népdalverseny 1848 emlékére

Népdalverseny 1848 emlékére

Első alkalommal rendeztünk nemzeti ünnep alkalmából népdaléneklő versenyt. Marietta néni az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából gondolta ki, hogy olyan versenyt hirdet, ahol mindenki e nemes kor népdalaival jelentkezhetett versenyezni. Felcsendültek a Föl, föl vitézek a csatában, Kossuth Lajos azt üzenete, Erdő mellett estvéledtem, Ha felmegyek az alcsúti nagy hegyre, Huszárosra vágatom a hajamat és ehhez hasonló lélekemelő dallamok. A verseny különlegessége abból is adódott, hogy nem helyezéseket, hanem arany, ezüst és bronz minősítéseket szerezhettek a szépen éneklő diákjaink. A szakértő zsűri – Szilveszter Mária Illés Richárd  Kócsi Boglárka-  pedagógusokból állt össze, akik sok kategóriában hirdettek eredményt.

Arany minősítéssel jutalmazták: Biró Olívia Zoét, Budai Barbarát, Tieger Izabellát, Ángyás Flórát.

Ezüst minősítést kapott: Márton Dóra, Szendefi Jázmin, Pacsuta Fruszina, Fényi Dóra

Bronz minősítést érdemelt: Farkas Emília, Ottling Ramóna, Matus Dominik, Soltész Henrietta

Különdíjasok lettek: Jére Zsolt, Biró Bence Alex, Szauer Hanna, Németh Emese, Ungár Fanni, Erdei Hajnalka

Köszönjük Marietta néni!

Gratulálunk!

 

Vissza a Hírekhez