Zánkai élménytábor EFOP 3.3.2.-16

Nekünk a Balaton a „Riviéra”!

Sok-sok év kihagyása után idén nyáron ismét táborozni vittük diákjainkat a bicskei önkormányzat zánkai gyermektáborába.

Augusztus 10-től 16-ig tartó élménytáborban 30 diák és 3 pedagógus vett részt ingyen az EFOP 3.3.2.-16-os projektnek köszönhetően. Igazán nagy izgalommal indultunk útnak, hiszen többen most táboroztak először, voltak olyanok is, akik most először látták a Balatont, itt tekertek először vízibiciklin, és ezidáig még nem ültek sétahajón. Sőt életükben most írtak előző üdvözlő képeslapot szüleiknek. A szülői értekezleten a szülőkkel jót nosztalgiáztunk, hogy milyen jó is Zánkán nyaralni, s most megtapasztalhatták a gyermekek is, akik jutalomként vehettek részt az egy hetes nyaraláson. A táborban 16 hátrányos helyzetű tanuló táborozhatott.

Siposné Bokor Katalin, Weizengruberné Keindl Marietta és Makayné Blaskó Lilla pedagógusok remek programot állítottak össze, egy gyermek sem unatkozott, minden percüket lekötötték. Délelőttönként lehetett éjjeli macit és nyuszit varrni, cserépből bálnát készíteni, rajzolni, festeni, kincset keresni, tollasozni, pin-pongozni, számháborúzni, métázni, erőnléti olimpián részt venni. Délután pedig megmártózni, lubickolni a 28 fokos Balatonban. Az esti programok sem maradhattak el, volt just dance, karaoki party, retro buli és nem maradhatott el a táborzáró tábortűz sem, ahol felcsendült a „Balatonnál sej haj de jó…” kezdetű dal is. ( na ezt sem ismerték) Az egyik éjszaka a Balaton partján megnéztük a csillaghullást is és nagy szerencsénkre többet is láttunk. Igazán nagy élmény volt. Tartottak a gyerekeknek Moldvai táncházat is, melyhez néprajz foglalkozás is társult.

A gyermekétkeztetést a táborban igazi szakemberek állították össze, mert csupa-csupa „gyermekkedvence” volt az étlapon. Ettünk gyrost, rántott húsit, pizzát, hamburgert, aranygaluskát, császármorzsát, dinnyét, barackot, almát, melyekből mindig lehetett bőségesen repetát kérni. Gyermekbarát gondnokok és konyhás nénik gondoskodtak arról, hogy mindenki remekül érezze magát.

De szóljanak a gyerekek, ők mit gondolnak a táborról?

Keindl Gergő: Nagyon jól éreztem magam, nem akartam a végén hazamenni.

Biró Olívia: Életem legszebb nyara volt, nagyon jó volt ez a tábor.

Jakab Erik: Nagyon jól éreztem magam a táborban, minden tetszett, kár, hogy vége van.

Antal Marci: Nekem az esti bulik tetszettek legjobban, a tanárok karaoke előadása nagyon jó volt.

Szendefi Levente: Nekem minden program nagyon tetszett, de különösen a foci és a fürdőzés a Balatonban. Jövőre is szeretnék menni.

Fülöp Adrienn: Én a strandolást szerettem legjobban.

Budai Kristóf: Jól éreztem magam, minden tetszett, de legjobban a csillaghullás, abban is az, amikor megpillantottuk az első hullócsillagot.

„Jövőre veletek ugyanitt!” Ezekkel a szavakkal búcsúztunk el egymástól.

„Isten hozott, hisz csak a jók jöhetnek el
Ülj hát közel, a szeretet éltet, átölel”

Emberek: Tábortűz

Keindl Zoltánné intézményvezető

A cikk megjelent az Alcsútdobozi Hírek 2018. szeptemberi számában.

Felkerült az iskola honlapjára: www.alcsutdoboziiskola.hu